• Wat is het?
  • Over deze website
  • Ontstaansgeschiedenis
  • De Jodenvervolging
  • Hoe kun je meedoen?
  • Stappenplan
  • Te herdenken
  • Wordt herdacht
  • Is herdacht
  • Lokale herdenkingen
  • Plankjes ophalen
  • Archief
  • Contact en colofon
  • Zoek
  • Log in
  • Registreer

Lina Seewald-Meijer

Geboren: Eschweiler, 14 oktober 1883
Vermoord: Auschwitz, 3 september 1942
Bereikte de leeftijd van 58 jaar
Vughterstraat 54 boven, Den Bosch

Lina Seewald-Meijer op het Joods Monument

Hester Sybrandi

Ik heb gekozen een vrouw te herdenken van wie het leven ophield toen ze 58 jaar oud was. Dat ben ik nu zelf ook. Ik hoop nog een tijdje langer op deze aarde te mogen verblijven en dat had zij ook vast gewild. Het liep anders.

Er is niet veel bekend over haar leven. Het adres waar ze woonde was aan de Vughterstraat 54 "boven", op die plek ligt ook een stolperstein om haar te herdenken. Die plek heb ik zelf opgezocht en de stolperstein en het huis gefotografeerd.   

Lina Meijer was de weduwe van Willi Seewald. Zij kwam in december 1940 in 's Hertogenbosch terecht. Ze werd geboren in Eschweiler (Duitsland), 14 oktober 1883, overleden in Auschwitz, 3 september 1942

In januari 1941 is ze getransporteerd naar Kamp Westerbork. Daar verbleef ze tot 31 augustus, waarna ze per trein met naar Auschwitz is getransporteerd waar ze slechts drie dagen later is overleden.

Het lijkt erop dat ze een zus had, Paula Meyer. (deze informatie is in 2014 op de site van het "Joods Monument" vermeld door Eddo Rosenthal, die de info van Lina Seewald aanvult met het gegeven dat Paula zijn oma was) 

Hoe de omzwervingen van Lina ook geweest zijn; ze is net als ik ooit in 's Hertogenbosch beland. De Vughterstraat is er nog steeds en de straat waar zij ooit ook gelopen moet hebben, daar kom ik ook regelmatig. Wat haar gedachten en gevoelens waren; ik kan het niet meer achterhalen. Maar ik zorg er nu voor dat haar naam toch nog eens genoemd wordt. Lina Seewald-Meijer.   

  

Bron: Oorlogsbronnen- Lina Seewald-Meijer

  • Deel deze pagina